Eiersalade

Publicatie datum 01-09-2026 09:01:07
Categorie Recepten , Rineke Dijkinga

Eiersalade, Voor een gezond cholesterol.

Bereiding

Kook de eieren, laat ze afkoelen en pel ze. Snijd ze in stukjes en voeg alle ingrediënten toe. Proef of de eiersalade op smaak is en voeg eventueel nog iets van de ingrediënten toe. Op het laatst garneren met daslook of peterselie en wat kiemen. Zodra je de olie hebt toegevoegd het gerecht direct afdekken om oxidatie door licht en zuurstof tegen te gaan.

Ingrediënten

  • 4 gekookte eieren, niet al te hard gekookt
  • evt. 2 eetlepels volle (rauwe) yoghurt, kwark, Hüttenkäse, creme fraiche of zure room
  • scheutje citroensap
  • scheutje biologische ketjap manis zonder E621 (om een beetje te zoeten)
  • 1 theelepel biologisch kruidenzout, biologisch bouillonpoeder of Tamari naar eigen smaak
  • een paar draaien peper uit de molen
  • 1 theelepel gemalen kurkuma en een klein beetje kerrie
  • evt. 1/2 rode paprika in flinterdunne reepjes
  • flinke scheut olijfolie of koolzaadolie
  • 1 eetlepel fijngesneden daslook, peterselie of bieslook
  • eventueel wat kiemen om te garneren (brocco sprouts, fenegriek of tuinkers)
  • eventueel een halve uitgeknepen capsule astaxanthine voor een prachtige oranje kleur

Over de bedenker van dit recept

Rineke is opgeleid als natuurgeneeskundig- en orthomoleculair therapeut. Ruim 15 jaar lang heeft ze mensen met chronische klachten begeleid in haar praktijk op het gebied van voeding en leefstijl. Inmiddels richt ze zich volledig op het inspireren van mensen om te kiezen voor onbewerkt, gezond, duurzaam en divers voedsel via haar boeken, lezingen, platforms, magazines en trainingen. Omdat het voor veel mensen moeilijk bleek om gezond eten in de praktijk te brengen, begon ze in 2011 boeken te schrijven.

(H)eerlijke recepten plus uitgebreide achtergrondinformatie om je gezondheid positief te beïnvloeden, vormen in alles wat ze schrijft de rode draad. Het geld van haar bestsellers investeert ze grotendeels in hun biodiversiteitsproject Heerlijk Westerwolds Land. Door een boek te kopen of cadeau te geven ondersteun je niet alleen haar gedachtengoed maar maak je het ook mogelijk dat Rineke volledig onafhankelijk van subsidies, adverteerders of financiers haar jarenlange kennis en recepten gratis kan blijven delen.

 

Bron:

Rineke Dijkinga

https://rinekedijkinga.nl/recepten/eiersalade-2/

Deel deze tip